انسولین چیست

­

انسولین چیست

انسولین چیست

انسولین یک هورمون است که پانکراس شما اجازه می دهد سلول ها از گلوکز استفاده کنند. هنگامی که بدن شما به درستی انجام عملیات استفاده از انسولین را انجام نمی دهد، می توانید از انسولین ساخته شده برای کمک به کنترل قند خون  استفاده کنید که بسیار مفید برای درمان دیابت است .
انسولین بسیار سریع  شروع به کار می کند و در عرض چند دقیقه ویا چند ساعت طول می کشد.
انسولین به طور منظم یا کوتاه مدت 30 دقیقه طول می کشد تا به طور کامل کار کند وتا 3 تا 6 ساعت طول می کشد.

پزشک شما ممکن است بیش از یک نوع تجویز کند. ممکن است لازم باشد بیش از یک بار در روز انسولین را مصرف کنید تا دوزهای خود را در طول روز بپوشانید و احتمالا داروهای دیگر نیز مصرف کنید.

چگونه می توانم انسولین را انجام دهم؟

بسیاری از افراد با استفاده از سوزن و سرنگ، یک سیستم کارتریج یا سیستم قلم پر از انسولین استفاده می کنند .

جایی که در آن می توانید شلیک کنید، ممکن است مهم باشد. شما انسولین را به طور منظم جذب می کنید زمانی که آن را به شکم خود تزریق کنید. بهترین مکان های بعدی برای تزریق، دست ها، ران ها و باسن ها است.

توجه کنید

به عنوان مثال، اگر شما از یک انسولین سریع عمل استفاده می کنید، احتمالا آن را 10 دقیقه قبل یا حتی با غذا خواهید خورد. اگر شما از انسولین منظم یا متوسط ​​استفاده می کنید، معمولا باید آن را حدود نیم ساعت قبل از وعده های غذایی یا در هنگام خواب بگذرانید، به هر حال توصیه می شود که طبق دستور پزشک انسولین استفاده کنید.

اثرات جانبی انسولین

  • قند خون پایین
  • افزایش وزن هنگامی که شما برای اولین بار از آن استفاده می کنید
  • توده ها یا زخم هایی که در آن بیش از حد تزریق انسولین داشته اید

ذخیره انسولین تزریقی

همیشه دو بطری از هر نوعی که در دست دارید استفاده کنید. شما لازم نیست که ویال های انسولین را که استفاده می کنید را سرد کنید. یک قاعده خوب این است که اگر دمای مناسب برای شما باشد، انسولین ایمن است. شما می توانید بطری را که در دمای اتاق (حداکثر 80 درجه فارنهایت) در مدت 30 روز استفاده می کنید ذخیره کنید. شما نمی خواهید آن را خیلی گرم یا خیلی سرد، و یا آن را از نور مستقیم خورشید نگه دارید.
شما باید بطری های پشتیبان اضافی خود را در یخچال نگه دارید. شب قبل از شروع به استفاده از یک بطری جدید، آن را بیرون بیاورید و آن را گرم کنید. اجازه ندهید انسولین شما انسداد یابد.
قبل از اینکه آن را به سرنگ بکشید، همیشه در داخل بطری انسولین خود را نگاه دارید. اقدام سریع، کوتاه مدت و نوع خاصی از اقدامات طولانی مدت باید واضح باشد. اشکال دیگر ممکن است ابری باشند اما آنها نباید توده ای داشته باشند.
اگر بطری را با خود حمل کنید، مراقب باشید که آن را تکان ندهید
برای قلم انسولین، برای دستورالعمل های ذخیره سازی، درج بسته قرار داده شده است

برخی از خدمات دکتر زمان زاده متخصص دیابت

اختلالات رشد

بیماری فشار خون

اختلال غدد زنان

بیماری دیابت

اختلال تیروئید

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

[title size="3" content_align="left" style_type="default"]درباره نویسنده: [/title]
دکتر مهران زمان زاده ، دارای بورد تخصصی بیماریهای داخلی ، غدد با شماره نظام پزشکی 76837 درمان بیماری هایی همچون ، دیابت ، فشار خون ، اختلالات تیروئید ، اختلالات رشد ، اختلالات غدد در زنان و ...

درج دیدگاه