تاثیر دیابت بر روی چشم

جالب است بدانید افراد زیادی هستند که مبتلا به دیابت اند. خصوصا به صورت کنترل نشده که احتمال زیادی وجود دارد که دیابت به چشم آن ها آسیب زیادی برساند. تاثیر دیابت بر روی چشم باعث از دست دادن بینایی افراد  تا جایی که حتی نتوانند قادر به خواندن،  رانندگی و یا حتی تماشای تلویزیون باشند. بیماران اغلب فکر می کنند می توانند این رویه را کنترل کنند و مانع از دست دادن بیناییشان شوند.جهت جلوگیری از بیماری دیابت به پزشک متخصص مراجعه نمایید. دکتر زمان راده متخصص داخلی و غدد می باشند و در زمینه دیابت دارای تبحر زیادی هستند. جهت تعیین نوبت با شماره های درج شده بر روی سایت تماس حاصل فرمایید. در این مقاله می پردازیم به تاثیر دیابت بر روی چشم، عوارض و علائم آن.

 

تاثیر دیابت بر روی چشم

تاثیر دیابت بر روی چشم


چه افرادی به دیابت چشمی مبتلا می شوند

امروزه بسیاری از افراد در جهان درگیر بیماری دیابت و علل الخصوص دیابت چشم هستند. فقط چیزی در حدود 29 میلیون نفر در آمریکا مبتلا به این بیماری هستند. شاید باور این مسئله برای شما سخت باشد ولی طی آخرین آمار دیابت، نابینایی در افراد  بین20 تا 74 ساله می باشد.

 

عوارض و علایم دیابت چشمی در افراد مبتلا به آن

وقتی شخصی به دیابت چشمی مبتلا می شود رگ های خونی چشم او به صورت جدی آسیب میبینند و این مورد به تورم شبکیه چشم منجر می شود که به اصطلاح به این حالت DME یا دیابت چشمی می گویند. علایم اولیه آن شامل تاری دید می باشد. چشم پزشکان زیادی به این مورد اشاره داشته اند که مردم در این حالت فکر می کنند نیاز به عینک برای برطرف کردن تاری دید خود دارند در صورتی که این مشکل با عینک حل نمی شود.

 

راه حل و مقابله با عوارض دیابت چشمی

دیابت می تواند باعث بروز بیماری های آب مروارید، آب سیاه و خون ریزی های عروقی در چشم بیمار مبتلا به دیابت  شود. پس برای مقابله و پیشگیری از این عوارض باید به فکر بود و اقدام کرد. نکته مهم این است که در مراحل ابتدایى ابتلای چشم به دیابت، هیچ علامت خاصى وجود ندارد و کاهش دید جزء علائمى است که در مراحل پیشرفته بیمارى دیده مى شود. به همین علت لازم است که معاینات منظم توسط چشم پزشک صورت بگیرد، زیرا تشخیص به موقع و درمان سریع مى تواند از پیشرفت ضایعات جلوگیرى کرده و بینایى بیمار را حفظ کند.

 

با تشکر مدیریت سایت دکتر زمان زاده