پرسش و پاسخ دیابت

سوال : آقایی هستم 32 ساله که به دیابت مبتلا شدم می خواستم بدونم خوردن مشروبات الکلی می تواند برای من خطر داشته باشد ؟

پاسخ : الکل مانع می شود کبد هنگام خواب یا در فاصله های بین غذاها قند لازم را به بدن برساند تا از پایین افتادن قند خون یا هیپوگلیسمی جلوگیری شود .مشروب الکلی 8 تا 12 ساعت جلوی کار کبد را می گیرد به خصوص نزد کسانی که انسولین تزریق می کنند.با نوشیدن مشروبات الکلی ممکن است فشار خون هم بالا رود و مبتلایان به دیابت بیشتر در خطر افزایش فشار خون هستند علاوه بر این ناتوانی جنسی که در مشروبخواران شایع است یکی از عوارض دیابت هم هست با مصرف مداوم مشروب الکلی آسیب عصبی سریع تر پیشرفت می کند .مشروبات الکلی کالری زا هستند و کربوهیدرات دارند ، لذا ممکن است کنترل سطح قند خون شما را به هم بزنند اما مهم ترین عارضه الکل هیپوگلیسمی یا سقوط سطح قند خون است .

پرسش و پاسخ در بیماری دیابت

پرسش و پاسخ در بیماری دیابت

سوال :سلام من به تازگی متوجه شدم که به دیابتم پیشرفت کرده و به دیابت نوع 1 مبتلا شده ام اما هر بار که انسولین تزریق می کنم احساس درد و سوزش دارم می خواستم بدونم این مساله طبیعی است ؟

پاسخ : اگر در محل تزریق سوزش یا درد غیر عادی حس کردید با پزشک معالج خود صحبت کنید و در حضور او تزریق را یک بار انجام دهید تا اگر ایرادی در نحوه ی تزریق شما هست به شما تذکر دهد.

 

سوال :آقایی هستم که به تازگی زندگی خود را شروع کردم من دچار مشکل جنسی در روابط زناشویی هستم می خواستم بدونم که باید به چه پزشکی مراجعه کنم ؟ در ضمن مبتلا به دیابت هم هستم .

پاسخ : متخصصان مختلفی می توانند در درمان مشکلات جنسی به شما کمک کنند .از جمله دیابتولوژیست ، متخصص غدد ، اورولوژیست ، متخصص بیماری های داخلی ، روان شناس و درمانگر جنسی ، مشاوره زوج و خانواده .

هریک از متخصصان شیوه درمانی متفاوتی دارند بنابراین برای این که بدانید کدام متخصص بهتر می تواند به شما کمک کند و چه نوع درمانی برای شما مناسب تر است ابتدا به متخصص دیابت مراجعه کنید مطمئن باشید درمان هایی وجود دارد که برای بهبود وضعیت تان موثر واقع می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین متخصص دیابت در تهران به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط عبارتست از :

درمان قطعی دیابت

ورزش و دیابت

پیشگیری از دیابت بارداری

نشانه های کلی دیابت

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .