کنترل دیابت

کنترل دیابت با داروهای گیاهی امکان پذیر است ؟کنترل دیابت نوع 1 چگونه است ؟درمان قطعی دیابت با چه روشی است ؟درمان جديد ديابت شامل چیست ؟ دستگاه کنترل دیابت چه نامی دارد ؟برای کنترل دیابت چکار کنیم؟راههای درمان دیابت نوع 2 چیست ؟درمان دیابت با بامیه وجود دارد ؟ در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم .

روش های کنترل دیابت

برای کنترل دیابت نیاز به فراهم آوردن وسایل مناسب و درک چگونگی کاربرد آن وسایل خواهیم داشت . همچنین باید رفتاری پیشه کنیم که بتواند نیازهای بدنی ما را در جریان زندگی روزمره تامین کند . وسایل گوناگونی برای کمک به شما برای کنترل دیابت در دسترس است . بهتر آن است که بنا بر توصیه پزشک معالج خود ، یا دکتر داروساز ، یا کارشناس امور دیابت از وسایلی که برای شما مناسب تر است استفاده کنید . در زیر بعضی وسایل مورد نیاز را شرح می دهیم .

برای کنترل دیابت نیاز به فراهم آوردن وسایل مناسب و درک چگونگی کاربرد آن وسایل خواهیم داشت دکتر مهران زمان زاده متخصص غدد و دیابت است که با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز ، به بررسی بیماری ها می پردازد .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 1- 90 70 74 88 -021 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

دستگاه کنترل دیابت

شما به دستگاهی برای اندازه گیری میزان قند خون نیاز دارید ( قند خون را به میلی مل قند در هر لیتر خون ( mmoI/L) یا به میلی گرم در دسی لیتر خون اندازه گیری می کنند . ) از پزشک معالج خود در این مورد راهنمایی بخواهدی . بیشتر دستگاههای اندازه گیر سه تا چهار سال دوام دارند . پیش از خرید آن به نکته های زیر توجه کنید :

  • آیا به اندازه گیر تقویم دار نیاز دارید ؟ بعضی دستگاهها تاریخ ، ساعت و نتایج تست های قبلی را ثبت می کنند. بعضی دیگر میزان میانگین یا حد متوسط قند خون شما را هم تعیین می کنند . دستگاههایی هم هستند که تقویم ندارند .
  • نتایج تست را در چه مدت زمانی می خواهید ؟ بنابر نوع دستگاه اندازه گیر از 20 ثانیه تا 2 دقیقه طول می کشد که نتیجه تست را به شما بدهد.
  • دستگاه را چگونه نگهداری می کنید ؟ آیا تمیز کردن هم لازم دارد ؟ آیا تمیز کردن آن سخت است ؟

لانست برای گرفتن نمونه خون

لانست تیغه کوتاه نوک تیزی است به اندازه های گوناگون ، بعضی مخصوص کودکان و یا برای کسانی است که انگشتانشان خیلی حساس است .

  • با پزشک خود درباره نوع لانست مناسب خودتان مشورت کنید تمام گلوکومترها مجهز به پایه ای برای نگهداری تیغه لانست هستند و می توان هر نوع تیغه را بر روی آن سوار کرد.
  • اگر دستگاه لانست نگهدار به کار می برید به درپوش جای لانست نگاه کنید که معمولا باید سوراخ هایی به اندازه های مختلف برای خروج تیغه لانست داشته باشد . این حالت شما را قادر می کند انگشت پینه بسته را با محل سرپوش طوری مطابقت دهید که تیغه به شکلی عمیق تر فرو رود و نمونه خون بهتری برای آزمایش به دست آید .

یادتان باشد : هرگز بدون آنکه قبلا سرپوش را با مایع ضد عفونی کننده تمیز نکرده باشید ، از سرپوشی که دیگری هم استفاده کرده است، استفاده نکنید ، زیرا ممکن است ویروس های رشد یابنده در خون مانند ویروس هپاتیت یا ویروس ایدز را به شما انتقال دهد . هرگز در مورد تیغه لانست با کسی شریک نشوید و مطمئن شوید تیغه یکبار مصرف یا مصرف شده را دور بیاندازید تا دیگری از آن استفاده نکند .

مطالب مرتبط با این مقاله :

درمان دیابت نوع 2

دیابت و سفر

دیابت بارداری 

دیابت در کودکان